Non Vi | fyzioterapie

Řeším potíže ošetřením jejich příčin v celém těle. Poskytuji netradiční formu manuální fyzioterapie a prevenci problémů s pohybovým systémem. Manuální technikou a kinesiotapingem snižuji napětí v přetěžovaných partiích, uvolňuji kloubní blokády, aktivizuji oslabené svaly.

Vytvářím v těle nový způsob fungování svalového systému. Problematické partie tak nechávám změnit - uzdravit - především tělem samotným.  

Nové tělesné návyky a nové postoje nabízím jako pomůcku k osvojení si nových charakterových návyků a postojů.

Nezdravý stav těla odráží niternou potřebu změny nějakého zvyku, podle kterého člověk individuálně jedná, myslí, reaguje a ve své podstatě v nějaké své části žije.

Po mé osobní fyzioterapii doporučuji udržování kondice svalů masážemi.

historie non vi fyzioterapie

Své služby poskytuji ve Zlíně  v rámci Non Vi již od r. 2006.

V roce 2016 jsem původní Studio regenerace legislativně přeměnili na non vi FYZIOCENTRUM se statutem zdravotnického zařízení.

koncept a vize non vi fyzioterapie

Chci provádět jen smysluplnou fyzioterapii.

Chci nabízet pomoc, když ji člověk potřebuje. Garantuji krátké objednací lhůty.

Nespolupracuji se zdravotními pojišťovnami.

duše mluví tělem

Tělesné projevy jsou svým způsobem odrazem toho, co člověk prožívá (resp. prožil). A pohybový systém konkrétně toho, v čem se pohybuj / pohyboval nebo spíše nepohybuje / nepohyboval.

Proč člověk nemůže stát rovně? Nebo proč se nemůže předklonit, sklonit? Proč si nemůže sednout, usadit se nebo lehnout? Proč nemůže stát? Chodit? 

Co v jeho životě pokulhává? Co potřebuje rozchodit? Co jej tíží na rameni? A co když ruka bolí tak, že nedokáže nic uchopit, přijmout, udržet?

V rámci manuální práce s tělem klienta pomáhám pochopit souvislosti jeho potíží. Pomáhám odhalit netušené příčiny potíží, přijmout osobní výzvy a rozpohybovat se tak fyzicky i psychicky stejným směrem.

 

logo OPIK

Realizovali jsme projekt „Vývoj informačního systému“, pro který jsme využili OP PIK. Projekt je spolufinancován Evropskou unií a napomohl návrhu a vzniku nového sofistikovaného informačního systému, jehož součástí je analýza a návrh architektury informačního systému a vývoj betaverze.

©2023 non vi | Tvorba www stránek Martin Lutonský